Historia życia z kartkami w tle

Aby wyrazić uczucia, radość z najwspanialszych chwil, czy po prostu poinformować kogoś bliskiego o ważnym wydarzeniu. To chyba najpopularniejsze funkcje jakie spełniają zaproszenia, zawiadomienia, czy kartki.

Na jakie okazje używamy tych papierowych souvenirów? Praktycznie na każde, poczynając od narodzenia, kiedy to rodzice wysyłają do rodziny i znajomych powiadomienia o radosnej chwili, a bliscy z kolei ślą na kartkach gratulacje. Po kilku tygodniach nadchodzi czas chrztu i rodzice wysyłają zaproszenia na tą uroczystość.  Osoby zaproszone zaś zostawiają nowemu członkowi rodziny papierowe pamiątki uczczenia tych szczególnych obchodów.

Kolejna okazja na wysłanie odpowiedniej kartki pojawia się już po roku, kiedy maluch obchodzi tzw. „roczek”. Rodzice znowu wysyłają zaproszenie na urodziny, a goście przynoszą prezenty… i oczywiście kartki urodzinowe. I tak dzieje się praktycznie do osiemnastego roku życia, kiedy to dostajemy najczęściej ostatnie kartki urodzinowe – aby były niezapomniane najczęściej są śmieszne i prawie zawsze zawierają pikantne treści 😉 Jednak przed wejściem w dorosłe życie mamy jeszcze jedną ważną uroczystość. Naturalnie jest to Pierwsza Komunia. Ta szczególna chwila w życiu młodego katolika to nie tylko prezenty, ale nade wszystko wejście do wspólnoty, a także kolejny powód do wysłania zaproszenia ślubne na uroczystość i odebrania gratulacji na papierowej karcie.

Kiedy zaczynamy dorosłe życie pojawiają się również poważne decyzje. Taką kolejną niesamowitą chwilą jest ślub. Wtedy właśnie wysyłamy najbardziej popularne w naszej cywilizacji zaproszenia ślubne – wysyła się je do osób, które mają przybyć na uroczystość kościelną oraz na wesele. Jednak wysyłamy również zawiadomienia rodzinie i znajomym, których chcemy widzieć tylko na ślubie. Nasi goście zaś, oprócz prezentu, czy przysłowiowej „koperty” zostawiają nam pamiątkową kartkę z gratulacjami. Niekiedy po uroczystości biesiadnikom wysyłane są również podziękowania za odbytą zabawę oraz podarunki.

Bardzo popularne jest również wysyłanie kartek na różne święta. Pamiętamy o bliskich i dajemy temu wyraz wysyłając kartki w dniu Bożego Narodzenia i Wielkanocy, a nawet w Nowy Rok.

Papierowe kartki dostajemy również na inne okazje, np. zaproszenia na bal, imprezę, zawiadomienie o ukończeniu studiów, zaproszenie na rocznicę ślubu oraz na wiele, wiele innych okazji.

local_offerevent_note Marzec 8, 2011

account_box admin


local_offer