tropik boho

Wesele w tropikalnym stylu w Polsce?

Ślub i wesele w egzotycznym stylu – boho desert, Indian wedding – czym są i czy można je zorganizować w Polsce?

Obecnie zdecydowanie częściej pary młode decydują się na oryginalniejsze wykonanie swojego wesela, odchodząc od tradycyjnego wystroju w bieli. Opatrzyły się nam już klasyczne uroczystości, których zdecydowana większość jest prawie taka sama. Marzy nam się coś innego, wyjątkowego i nowego, a obecne możliwości pozwalają na naprawdę wiele. W filmach, serialach czy programach telewizyjnych widujemy tyle pięknych aranżacji, że nic dziwnego, że chcemy sami mieć coś wyjątkowego. 

krzesla rustykalne
Fot. RED FERN STORY Ślub humanistyczny w plenerze

Dekoracje boho na wesele

Jednym ze sposobów na wyróżniającą się na tle innych ceremonię jest właśnie zorganizowanie jej w sylu boho desert czy Indian wedding. Wprowadzają one zupełnie inny klimat do całego wydarzenia sprawiając jednocześnie, że cała uroczystość nabiera nonszalancji. 

Czym w ogóle jest boho desert czy Indian wedding? To style wywodzące się ze środowiska artystycznej bohemy – skupiają się na wartościach etnicznych i wszechogarniającej swobodzie. Istotna w ich tworzeniu jest bliskość natury, co nie znaczy, że nie mogą one stanowić kwintesencji romantyzmu. Kolory przewodnie to jasne pastele połączone z intensywnymi, głębokimi barwami ziemi, przywołujące na myśl scenerie pustynne. Ze strony florystycznej odpowiednie będą kaktusy, sukulenty oraz wszelkie rośliny zielone, suche – najlepiej w szerokiej formie. Doskonałe będą tu drewniane meble (np. krzesła boho) oraz wiklinowe, rustykalne dodatki. Cały klimat uroczystości powinien skupiać się wokół elementów surowych, ekologicznych, zawierać zwiewne czy nawet koronkowe materiały, ale z elementami egzotyki a nawet nowoczesności. Wszystko powinno odbywać się w prawdziwym rytmie slow – bez pośpiechu, z dbałością o spokojną, nawet powolną atmosferę przyjęcia. 

Jednym z bardziej istotnych aspektów wesela boho czy Indian jest zadbanie o doskonale dobrane miejsce. Musi ono idealnie współgrać z całym stylem uroczystości. Nie ma tu mowy o pałacowym przepychu, za to przepięknie sprawdzą się surowe, naturalne wnętrza przepełnione swobodą. Świetnym wyborem miejsca na tego typu ceremonię będą chaty weselne, naturalne dworki czy obiekty zlokalizowane w bliskim otoczeniu natury. Dlaczego nie w lesie czy przestrzeni zbliżonej do pustyni? Przecież chcemy tu właśnie swobody, nieograniczonej przestrzeni i natury, zieleni i pięknego jasnego nieba nad głową.  

W Polsce takich miejsc jest na szczęście coraz więcej. Coraz to nowsze pomysły wpadają do głów polskich restauratorów czy dekoratorów i szczęśliwie cieszą się one coraz większą popularnością. To dobrze, bo za kilka lat będzie to normalność, już nie będzie niczym odstającym od normy to, że realizujemy coś zupełnie odmiennego od wesel w tradycyjnym klimacie.  

Julietta

Łukasz Kosior

Opublikowano

w

przez

Tagi: