Wesele nad morzem. Czy w Polsce da się to zrobić?

Przeżycie tego najważniejszego dnia, jakim jest własny ślub w zupełnie innym, magicznym i wyjątkowym miejscu to marzenie wielu przyszłych Par Młodych. To nadal dosyć oryginalne rozwiązanie, jednak na tyle bajkowe i pożądane, że coraz więcej zakochanych decyduje się na taki wybór. Dla wielu jest to scenariusz rodem z pięknych bajek i filmów – nadmorski klimat, powiew morskiej bryzy, ciepły piasek pod stopami, szum fal i wszechobecny nastrój slow to kwintesencja podziwianych w dzieciństwie i młodych latach produkcji.

Ślub i wesele na morzem


Wesele nad morzem nie musi być tylko fanaberią

Szansa na spełnienie takiego marzenia w z młodzieńczych lat i to w tym dniu dodaje takiemu rozwiązaniu szczypty magii i niezwykłości. Nie tylko morski klimat, ale samo zorganizowanie wesela w plenerze wymaga nieco więcej pracy i organizacji niż klasyczna impreza na sali czy w hotelu, co nie znaczy, że jest niemożliwe do wykonania. Jeśli jednak nie macie możliwości czy pomysłu, jak zorganizować coś takiego zawsze możecie skorzystać z usług niezastąpionych wedding plannerów 😊

Rosnąca popularność plenerowych czy plażowych wesel swój początek zawdzięcza amerykański inspiracjom. Tam zdecydowanie więcej jest miejsc, w których można coś takiego zorganizować a przy tym mentalność jest nieco inna, więc szybciej uznano to za standard. Ośrodki wypoczynkowe umiejscowione przy oceanie mogą pochwalić się najróżniejszymi pakietami ślubno-weselnymi w swoich ofertach. To ogromne ułatwienie dla par poszukujących takiej opcji. Lokale tego rodzaju dysponują zarówno propozycjami obejmującymi sale weselne z pięknym nadmorskim widokiem, gotowe altany czy namioty rozstawione na plaży, jak i puste przestrzenie na piasku gotowe do własnej aranżacji. Podobnie sprawa wygląda z resztą usług: cateringiem, barem, muzyką, dekoracjami czy dodatkowymi udogodnieniami. Każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno minimaliści, jak i ci szukający atrakcji nie z tego świata. 

Wesela na morzem coraz bardziej trendy

Choć w Polsce trend uroczystości plażowych krócej cieszy się popularnością coraz częściej można już natrafić na kompleksowe usługi w ofertach nadmorskich hoteli czy restauracji.  Nie tylko miejscowości turystyczne, jak Trójmiasto, ale i wypoczynkowe nadmorskie kurorty nie pozostają w tyle ze swoimi propozycjami dla przyszłych małżonków. U nas również można przebierać w możliwościach organizacji! Przestronne sale weselne z otwartym widokiem na Bałtyk, wolne przestrzenie przeznaczone na eventowe namioty czy altany plażowe kuszą swoim urokiem. Coraz więcej możliwości mają również pary chcące zdecydować się na uroczystość na piasku. Ślub przy szumie fal z rozstawionymi przy brzegu morza miejscami dla gości przestaje być czymś niestandardowym, co może tylko cieszyć.  
W końcu otwieramy się na coraz to nowsze możliwości! Menagerowie polskich hoteli stają  
na wysokości zadania i oprócz klasycznych usług koniecznych przy organizacji wesela oferują nawet profesjonalne doradztwo konsultantów ślubnych w niektórych pakietach.  To dopiero ułatwienie dla tych, którzy lubią mieć wszystko w jednym miejscu! 

Zaplanowanie uroczystości zaślubin czy wesela na plaży może wydawać się trudnym zadaniem, ale wcale nie musi takim być! Dla tych, którym z organizacją nie po drodze lub brak im zwyczajnie czasu idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług konsultantki ślubnej – najlepiej takiej mającej doświadczenie w plenerowych ceremoniach – która zapewni im spokój ducha i pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik.  

Ty też możesz zaplanować swoje wesele nad morzem

Samodzielna organizacja nie jest jednak niemożliwa. Trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść, a wówczas konieczny jest plan obejmujący przede wszystkim kwestie niestandardowe – typowe dla tego rodzaju imprezy: 

  1. Wybór terminu – w polskim klimacie najbezpieczniej decydować się na miesiące typowo letnie, choć i te potrafią być kapryśne. Jednak, jak wiadomo – w lipcu czy sierpniu trudniej o nagłe oberwanie chmury niż w październiku 😉 dodatkowym zabezpieczeniem na ewentualną niepogodę będzie ustalenie z lokalem zastępczego „planu b” – na przykład przeniesienia uroczystości do sali. 
  1. Wybadanie terenu – to nie zawsze hotel należący do konkretnej osoby czy spółki,  
    z którym można przedyskutować najważniejsze kwestie – warto o tym pamiętać.  
    W sytuacji, kiedy decydujemy się na wybór „dzikiej plaży” należy zadbać o kwestie formalne, takie jak uzyskanie pozwolenia od właściciela terenu. Chcemy przecież, aby tego dnia wszystko było idealne – niech więc będzie zgodne z prawem 😊 
  1. Standardowe weselne sprawy – tu robi się już nieco łatwiej. Przy plażowej uroczystości elementy wystroju czy wszelkiego rodzaju usługi nie różnią się zbytnio od tych, o które trzeba zadbać w przypadku wesela tradycyjnego. Trzeba zorganizować catering, tort, dekoracje i muzykę, a także dodatkowe atrakcje, jeśli o takich marzycie.  
    Plaża daje genialne możliwości na stworzenie strefy chillout na piasku, zaaranżowanie miejsca do zdjęć czy ustawienie waszych inicjałów świetlnych, które na tle morza prezentują się niesamowicie. Przecież to wasz dzień – ma być po waszemu!  

Pomysł na realizację waszej uroczystości w nadmorskim klimacie nie jest więc abstrakcją. Może trochę więcej wymaga, może trzeba trochę ograniczyć inne swoje ślubne marzenia, ale… czy ten piękny krajobraz, na tle którego przysięgniecie sobie miłość na wieczność i zyskacie niezapomniane wspomnienia nie jest tego wart? 
Zaryzykuję stwierdzenie, że wynagradza to naprawdę wiele i pozwala poczuć wyjątkowo tym samym przekłuwając marzenia w rzeczywistość.  

Julia

Łukasz Kosior

Opublikowano

w

przez