stoły weselne

Świeczniki i lampki – tanie i mega spektakularne dekoracje

Mówiąc o dekoracjach ślubnych warto zatrzymać się przy jednej grupie, która mimo swoich niedużych rozmiarów dodaje czegoś wyjątkowego do projektu ślubnego. Nie ulega wątpliwościom, że to Panna Młoda błyszczy i olśniewa w dniu ślubu. Drugim natomiast elementem, który odpowiada za ten efekt znajdziemy w kategorii oświetlenia. Jeżeli chcemy stworzyć przytulny i wyjątkowy klimat podczas wesela to nie możemy zapomnieć o oświetleniu. Element świetlny odgrywa znaczącą rolę aby goście czuli się dobrze w otaczającej ich przestrzeni. O ten komfort zadba bajkowe oświetlenie pochodzące ze świeczników lub lampek. I powiedzenie mniej znaczy więcej nie jest w tym przypadku aktualne. 

Girlandy na wesele, oświetlenie żarówkowe i inne bajery

Girlandy, bo o nich będzie tutaj mowa, często są wykorzystywane przez dekoratorów do osiągnięcia tego efektu. Nie bez powodu od dłuższego już czasu należą do absolutnego must have. Pozwolić sobie może na nie każda Para Młoda ponieważ ich cena nie należy do wygórowanych. Dużym atutem  jest zastosowanie ich w każdym stylu wesela. Dzięki swojemu neutralnemu wyglądowi znajdą miejsce podczas wesela w ogrodzie w stylu rustykalnym lub obok żyrandoli i marmurów w sali balowej. Mają tym samym przewagę nad droższą usługą oświetleniową w postaci uplightingu, która nie ma zastosowania uniwersalnego. Pomogą również zamaskować niedoskonałości części sali, której goście nie powinni oglądać. Kolejną zaletą tego produktu jest łatwość montażu. Bez problemu samemu można je zainstalować. Należy pamiętać jednak aby były w bezpiecznej odległości dla gości w szczególności dla dzieci. Nie mogą przeszkadzać podczas zabawy. Należy zwrócić również uwagę jeżeli mają być na zewnątrz czy są z takim przeznaczeniem. Lampki mogą być w formie prostego sznura, na którym oświetlenie jest w postaci żarówek, w postaci zwykłych lampek choinkowych lub bardzo delikatnych lampek microLed. Dzięki odpowiednim końcówką bez problemu połączymy je ze sobą unikając tym samym widocznych i nieeleganckich zwisających kabli i przedłużaczy. Nie musimy być perfekcyjni w ich zawieszaniu. Dzięki „niedbałym” i nierównomiernym kierunkom uzyskamy efekt nieba, który będzie pożądany 😊. Bardziej rozbudowaną opcją jest zastosowanie lampek w formie kurtyn świetlnych czy baldachimów. Takie formy sprawdzą się doskonale do wyodrębnienia stołu Pary Młodej. Zwróćmy uwagę aby światło pochodzące z lampek było w jednakowej barwie. 

obrusy z cekinów

Świecznik na stół to też oświetlenie 😉

Jak już zadbamy o przestrzeń wokół gości to warto zadbać o oświetlenie naturalne, które również zbuduje nam weselny blask. W tym przypadku warto postawić na świeczniki, które będą zdobić stoły gości. Im więcej świec tym lepiej. Wypożyczalnie dekoracji proponują szeroki wachlarz tych produktów. Do dyspozycji mamy świeczniki na szerokie świece lub bardziej eleganckie w postaci wąskich. Inną alternatywą mogą być świeczniki na świece t-light, które choć małe ale w większej ilości również zdadzą egzamin. Pamiętajmy aby kształt i kolor dostosować do stylu wesela. Ciekawy efekt możemy uzyskać zestawiając świeczniki o różnej wysokości. Takie propozycje, również dostępne cenowo na każdą kieszeń wraz z kompozycjami kwiatowymi sprawdzą się idealnie i będą cieszyły oko niejednego gościa. Należy pamiętać jednak aby zachować odpowiednią bezpieczną odległość miedzy innymi elementami dekoracji stołu. 

                                                                                                                      Ewelina 😊 

Agnieszka Fajna

Opublikowano

w

przez