jak wynająć obrusy na event

Wszystko, co musisz wiedzieć o wypożyczeniu obrusów na swój ślub

Kwestie materiałów i tkanin w trakcie wesela są kluczowe. Działają na ostateczną wizję Twojej uroczystości zarówno pod kątem wartości estetycznych jak i samego praktycznego względu – bo przecież bez serwetek goście wycierać będą ręce… no właśnie gdzie? W obrus!

Cóż prawda jest taka, że każda restauracja lub lokal posiada podstawowy zestaw obrusów i serwetek… w kolorze białym lub kremowym. Nie zaszkodzi jednak sprawdzić ich stanu.

A co jeśli chciałabym kolorowy obrus na uroczystość?

Rozwiązania są dwa. Jedno dosyć kosztowne. Drugie optymalne, ale tylko dla tych, którzy wcześniej pomyślą, czyli dla Ciebie 🙂

  1. Bowiem możesz kupić taki obrus – koszty obrusów – bez szycia pośrodku na stół 180 lub 200 cm wahają się od 500 do 800 zł w zależności od szwalni i doboru koloru. Pamiętaj, że trzeba też gdzieś to przechować… a po weselu raczej ciężko będzie sprzedać. Chociaż wiadomo, zawsze można spróbować na OLX-ie 😉
  2. Druga opcja to naturalnie wynająć obrus z wypożyczalni obrusów. Koszt takiego wynajmu to od 50 do 70 zł, czyli de facto 10 razy taniej niż jego zakup.

Na co musisz zwrócić uwagę wynajmując obrusy?

Po pierwsze zastanów się ile obrusów potrzebujesz. W kwestii kręgów nie ma problemu, ale stoły prostokątne zawsze wymagają doprecyzowania. Zmierz głębokość blatu oraz wysokość stołu (pomnóż razy dwa). Zmierz również długość blatu. Te wymiary będą niezbędne do ocenienia ilości oraz rozmiarów obrusów.

Przemyśl również jakiś zapas obrusów, który zapewni Ci bezpieczeństwo w trakcie rozstawiania stołów. Pamiętaj, że w dobrym tonie jest, aby obrus zwisał na krańcach do samej ziemi.

Nie zapomnij o obrusach na bufety oraz stoły bankietowe (o ile nie ma na nie coverów).

A co oprócz obrusów

Wiadomo obrusy to podstawa, ale bez serwet i niekiedy bieżników też nic nie zrobisz. Serwety na pewno nie muszą być w identycznych kolorach jak obrusy. Wręcz mogą kontrastować.

Film omawiający proces wynajmowania dekoracji i obrusów

Złotą radą jest to, aby nie bać się zamawiać serwetek nieco więcej niż liczba gości – zamów 10-20 szt. więcej. Koszt żaden, a zawsze możesz wykorzystać je np. do położenia chleba, do pomocy kelnerom przy rozdawania toru albo po prostu zadbaj  o zapas na wypadek niespodziewanych gości.

Wypożyczając obrusy pamiętaj, że liczą się detale

Obrus obrusowi nie równy. Strzeż się wypożyczalni, które wynajmują obrusy z przeszyciem po środku lub po prostu obrusów w półokręgach. Zdecydowanie taki wariant nie wygląda estetycznie.

Profesjonalne obrusy szyte są z mieszanek poliestru i bawełny. Dzięki czemu obrusy zachowują sprężystość i ładnie układają się na stołach. Mają wykończenie półmatowe i są odpowiedniej grubości.

Jednak nie tylko takie obrusy się sprawdzają. Ostatnim krzykiem mody są grube welurowe obrusy, które świetnie pasują np. na śluby zimowe. Ciekawym rozwiązaniem są też obrusy cekinowe czy taftowe.

Jak współpracować z wypożyczalnią obrusów?

To temat rzeka, ale… na pewno musisz uzbroić się w dodatkową kwotę na kaucję, która wynosi z reguły 50-100% wartości zamówienia. Kolejny ważny krok – jak z każdą wypożyczalnią – to zadbanie o rezerwację z wyprzedzeniem. Jeśli planujesz imprezę w popularnych miesiącach np. sierpniu, to zdecydowanie bookuj produkty nawet z półrocznym wyprzedzeniem.

Wynajmując obrusy powinnaś koniecznie pytać o opcję z czyszczeniem. Pranie obrusów o średnicy 300 cm w analogowych pralkach to prawdziwy koszmar.

Z reguły wypożyczalnia obrusów prosi o zwrot produktów w ciągu 1-3 dni roboczych po imprezie. Upewnij się jak to zrobić. Profesjonalne wypożyczalnie posiadają dogodne procedury zwrotów.

Zapytaj również o kwestię zniszczeń. Z reguły nawet najdrobniejsza dziurka po świecy, zalanie obrusu woskiem, czy winem może skończyć się karą umowną. Przyjazne firmy nie potrącają całości kaucji, a jedynie faktyczną wysokość szkody.

Z takim pakietem wiedzy jesteś przygotowana już chyba na wszystko! Pozostaje Ci wybrać kolor i firmę, która zrealizuje Twoje zlecenie! Powodzenia!

Łukasz Kosior