Weselna układanka – zaproszenia ślubne, dekoracje itd.

Co jest najważniejsze w udanym ślubie i weselu? Oprawa muzyczna, dobre jedzenie, odpowiednia dawka alkoholu, piękna suknia na pewno sprawią, że nasi goście i my będziemy czuć się wyjątkowo, ale… diabeł tkwi w szczegółach.

Przygotowania do ślubu to ogromne wyzwanie i mnóstwo pracy. Czasem nie starcza nam już sił na drobiazgi, które zwykle zostają na koniec. Gdy załatwiona jest już sala, orkiestra, fotograf i suknie, wydaje się, że nasz ślub jest już zorganizowany, a jednak drobiazgi, które nam zostały do załatwienia potrafią spędzać sen z powiek…
Przede wszystkim nie należy ich zostawiać na koniec. W zasadzie od koncepcji kolorystycznej i stylistycznej powinniśmy zacząć… i to przed poszukiwaniami sali. Dzięki temu to nie sala zdeterminuje nasze dalsze kroki, ale to my dobierzemy salę do wizji swojego wymarzonego wesela.
– Totalnie nie wiedziałam jak się zabrać za przygotowania wesela. Jak już zaczęłam się zgłębiać w temat i faktycznie łapać o co w tym wszystkim chodzi okazało się, że wszystko już jest załatwione, niewiele elementów jest ze sobą zgranych, a na zmiany jest zdecydowanie za późno. Gdybym organizowała swój ślub jeszcze raz zrobiłabym to zupełnie inaczej. – opowiada Pani Justyna, która jest szczęśliwą mężatką od sierpnia.
Pani Ania postanowiła zwrócić się po pomoc. Organizację swojego wesela zaczęła od konsultacji w profesjonalnej firmie. – Wraz z konsultantką, po rozmowach, odkryłam swój idealny pomysł na ślub w stylu czerń i biel. Po takich konsultacjach byłam już gotowa zacząć swoją przygodę z organizacją wesela. Zaczęłam od poszukiwania sali, która będzie choć w pewnym stopniu w takich kolorach.
Pani Ania łatwo przebrnęła przez poszukiwania samochodu i zespołu, który oczywiście ubrany był w czerń i biel. Suknia panny młodej była biała, jedynie z bardzo delikatną, czarną tasiemką w talii, a garnitur pana młodego czarny z dodatkiem białej koszuli, a więc dość klasyczne połączenie. W czarnych sukniach wystąpiły druhny. Nie było problemu z białymi kwiatami, oprawionymi czarną wstążką i z tortem w tych kolorach. Bardziej kłopotliwe okazały się drobiazgi, które miały stanowić dodatki.
– Na szczęście w firmie, w której poprosiłam o konsultację, Pani zajmowały się także oprawą papierniczą. Nigdzie indziej nie mogłam znaleźć tak kompleksowej i elastycznej oferty.
Pani Ania rozpoczęła od zaproszeń ślubnych. Wśród licznych wzorów znalazły się takie, które mogły występować w kolorystyce czerni i bieli. Papier na zaproszenia ślubne był bardzo elegancki, biały, a wstążka czarna. Do zaproszeń w idealny sposób zostały dobrane winietki na stół, zawieszki na alkohol i pudełeczka na podziękowania dla gości. Ponadto na stołach stanęły menu, a na białych obrusach czarne serwetki z wypożyczalni. Pracownia zrobiła czarne obrączki na serwetki, z dokładnie takiej wstążki, jak była użyta w zaproszeniach.
Idealną pamiątką pozostała dla pary młodej księga gości, oczywiście czarno-biała. Goście byli zaskoczeni tak wspaniałą oprawą ślubu. Zadbano o każdy szczegół. Dekoracje, tablica stołów, oprawa sali, dodatki papiernicze, wszystko tworzyło bajkowe tło, z idealnie dogranymi detalami.

Ślub został zorganizowany przy udziale profesjonalnej firmy konsultingowej.

——————————————————————–

Przeczytaj również:
Zaproszenia ślubne od środka

local_offerevent_note Marzec 28, 2011

account_box admin