Organizujemy chrzciny

Przyjście dziecka na świat to ogromna radość dla rodziców. Pierwsze chwile razem to także przygotowania do wielkiego wydarzenia, jakim jest chrzest naszego maleństwa. Jak przez nie przejść?


Zacząć należy oczywiście od wizyty u księdza, ale jak już ustalimy datę chrztu warto by było zaprosić osoby, które będą pełniły ważną rolę w życiu naszego dziecka. Nasza uroczystość będzie wymagała szczególnej oprawy, zadbajmy więc o zaproszenia na chrzest.
Obecnie istnieje szereg firm, które oferują pełen wybór zaproszeń w różnym stylu z pełną personalizacją danych. Zaproszenia te są robione typowo na chrzest, zachowując odpowiednią elegancję. Możemy wybrać kolorystykę białą, srebrną, różową, niebieską, ale też pastelowe kolory zieleni, czy pomarańczu. Przy wyborze zwróćmy uwagę na jakość papieru, takich zaproszeń potrzebujemy zwykle zaledwie kilka, nie warto więc oszczędzać i wybrać papier, który będzie elegancki i ozdobny, o odpowiedniej grubości. Cena za sztukę powinna się wahać pomiędzy 2,50 a 8,00 zł/szt. Bardzo drogie wzory mogą kosztować jednak nawet 20,00 zł/szt., w zależności jaką firmę wybierzemy. Droższe wzory charakteryzują się zwykle lepszą jakością materiału i wykonania, większą elegancją i elementami ręcznie robionymi, które czynią zaproszenia bardziej wyjątkowymi.
W specjalistycznych firmach poza zaproszeniami będziemy mogli zamówić także pamiątkę dla dziecka, podziękowania dla Rodziców Chrzestnych i album pamiątkowy na zdjęcia i telegramy. zaproszenia na chrzest
Treść zaproszenia może być pisana w imieniu dziecka lub rodziców, a osoby zaproszone nie muszą być wypisane bardzo oficjalnie, dopuszczalna jest forma: ciociu, wujku, babciu itp. W firmach specjalizujących się w zaproszeniach na chrzest zwykle mamy możliwość skorzystania z gotowych wierszy, do wyboru.

Zaproszenia na chrzest wysyłamy miesiąc do dwóch przed uroczystością, zawierając informację o tym gdzie chrzest się odbędzie, o której i czy planowany jest poczęstunek po Mszy Świętej. Nie koniecznie musimy zawierać informację o potwierdzeniu przybycia, zapraszając wąskie grono najbliższej rodziny i znajomych możemy być pewni, że poinformują nas sami o ty, czy będą mogli uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Na koniec, warto pamiętać, aby zamówić także zaproszenie dla szczęśliwych Rodziców J Będzie to dla nas wspaniała pamiątka, którą w swoim albumie dziecko odkryje po kilkunastu latach i być może dzięki temu będzie mu bliżej do czasów jego narodzin i pierwszych chwil na świecie 🙂

local_offerevent_note Marzec 14, 2011

account_box admin