Czy warto wypożyczyć stół i krzesła na wesele?

W Polsce – podobnie jak w całej Europie – wypożyczalnie krzeseł i stołów stają się coraz popularniejsze. Daleko nam jeszcze do Stanów Zjednoczonych, gdzie krzesła chiavari królują od ponad 50 lat i można de facto spotkać je na każdej imprezie rodzinej.

Koszty wypożyczenia globalnie wydają się dosyć duże. Patrząc na przykład Wypożyczalni Dekoracji APP, to koszt wynajmu jednego krzesła chiavari to 25 zł. Zakładając, że średnia impreza weselna w Polsce organizowana jest na 80 gości, to koszt całościowy wynajmu to  2 000 zł. Jeśli nie mamy własnego trasportu, trzeba doliczyć równiez jego koszt, czyli od 100 do 600 zł. Czy to dużo? 

Na pewno to znacznie taniej, niż zakup krzeseł. Tutaj musimy pogodzić się z kosztami o wiele wyższymi. Krzesło bankietowe to koszt przynajmniej 150-250 zł. Trzeba doliczyć do tego również kolejny raz koszt transportu. A także magazynowania. Co dalej? Po imprezie można je naturalnie sprzedać. Jednak cena za używane (nawet raz) spada z reguły o 30-50%.

Ile będzie kosztować nas zakup i ile stracimy na sprzedaży używanych krzeseł

150 zł x 80 szt. = 12 000 zł

12 000 zł – 30% (3600 zł) = 8 400 zł

Wnioski: zatem jak widzicie najbardziej opłacalne będzie wypożyczenie. Utrata nawet 30% sprawi, że cała inwestycja przestaje się opłacać.

Jest jeszcze inne rozwiązanie: pokrowce na krzesła. Ich koszt na sali to zwykle 10-15,00 zł/szt. Dla 80 osób jest to wydatek ok. 1000-1200,00 zł. Jest to połowa kosztów wynajmu krzeseł. Zwykle jednak pokrowce są przyzdabiane kokardami, które generują kolejny koszt – 7-9,00 zł/szt. Czyli całościowy koszt pokrowców z dekoracją to nawet 1800-2000,00 zł. Doszliśmy więc do kosztów wynajmu krzeseł. Kwestia więc nie w kosztach, a w tym, co jest bliższe naszego stylu wesela i co nam podoba się bardziej. 

Wynajem krzeseł, jeśli tak to jakich?

Propozycji na rynku jest bardzo dużo. Poczynając od standardów hotelowo-restauracyjnych typu Ghost, poprzez bardzo popularne ostatnio chiavari, a kończąc na rustykalnych krzesłach z drewna.

Jednak zacznijmy od początku. Bowiem nie wybieramy raczej całego wystroju do krzeseł, tylko krzesła do naszej koncepcji wesela.

Krzesła New Chiavari

Krzesła chiavari w tym wypadku będą opcją najbardziej uniwersalną – pasować będą do nowoczesnych sal lub eleganckich pomieszczeń. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor. Krzesła typu Ghost to raczej dobre rozwiązanie dla par, które planują wesele bardziej futurystyczne, mniej oficjalne… lub ogrodowe.

Nowe krzesła typu Cross, czyli hit tego sezonu, krzesła drewniane, to wręcz meble stworzone do stylu rustykalnego wesela lub takiego, które jest w stylu boho. Tego typu krzesła, idealnie sprawdzą się również w weselach plenerowych.

Podsumowanie

Naturalnie generalnie ostateczny wybór podyktowany jest gustem i ogólnym konceptem pary na dekorację i design sali. Jednak jedno jest pewne obecnie krzesła z pokrowcami powoli odchodzą w zapomnienie. Stawiając na nowe trendy, powinniśmy postawić na stylowe krzesła, które będą dodatkową dekoracją. I na pewno nie bójcie się wypożyczać krzeseł, jest to rozwiązanie ekonomiczne i bezpieczne.

Krzesła Chiavari
local_offerevent_note Luty 22, 2018

account_box admin


local_offer