zaproszenia ekskluzywne

Czy warto kupić ekskluzywne zaproszenia ślubne?

Średnia cena zaproszenia ślubnego w Polsce, które można dać rodzinie czy znajomym to 4-7 złotych. Pytanie brzmi, czy warto przekroczyć tą magiczną? Odpowiemy również, dlaczego zaproszenia ślubne poniżej tej kwoty po prostu się nie opłacają.

zaproszenia ekskluzywne
Oryginalne Zaproszenia ślubne do 8 złotych

 

Zaproszenia ślubne są jednym z najmniejszych kosztów, które spotkają nas podczas organizacji wesela. Sama sala to minimum 8 000-10 000 zł, wypożyczenie auta zabytkowego to 1 800-2 500 zł. 

Ile zatem kosztować nas będą standardowe zaproszenia ślubne? Opcje, które wchodzą w grę kosztują od 4 do 7 złotych. Czyli licząc, że na nasz ślub przybędzie 100 osób, czyli około 50 par, to zapłacimy za nie około 200-350 zł!!! Nie zbyt dużo, prawda? A na pewno jest to już bardzo mało, je porównamy ten koszt np. do sukni ślubnej (wypożyczenie 800-1000 zł, nowa od 2000 do nawet 10 000 zł).

Zatem jeśli chcielibyśmy zaszaleć i dać sobie chociaż pierwiastek luksusu, a jednocześnie pokazać swoim gościom, że wesele będzie warte przybycia, zróbmy coś oryginalnego i zamówmy ekskluzywne zaproszenia ślubne.

ile kosztują ekskluzywne zaproszenia
Ekskluzywne zaproszenia ślubne kosztują około 10-12 zł

Dlaczego warto zamówić ekskluzywne, czyli de facto oryginalne zaproszenia ślubne?

Zaraz Wam udowodnimy, że tak na prawdę wcale nie są tak ekskluzywne jak mogłoby nam się wydawać. Wróćmy do 100 osób, o który przed momentem pisaliśmy. Koszt ekskluzywnego zaproszenia na ślub to wydatek minimum 10-12 zł. To daje nam sumę 500 zł-600 zł. Dużo? Nadal niewiele patrząc na wysokie koszty wesela ogólnie.

A co jeśli powiemy Wam, że niektóre artystyczne pracownie papieru wykonują zaproszenia nawet za 20 zł za sztukę.

Przeliczmy ten koszt patrząc na powyższe założenia. 20 zł x 50 sztuk zaproszeń daje nam kwotę 1000 zł. Co jest de facto już najwyższym poziomem w tworzeniu ręcznych zaproszeń i prawdziwym pokazem luksusu i ekstrawagancji.

Jak widzicie nie wiele trzeba, aby dostać dozę luksusu i oczarować swoich gości jeszcze przed swoją uroczystością.

Jak wyglądają ekskluzywne zaproszenia ślubne?

Naturalnie wyróżniają się nie tylko ceną. A wręcz nie zapomnijmy, że cena tutaj nie gra roli. Oryginalne zaproszenia to małe dzieła sztuki, które często robione są na indywidualne zamówienia i mają charakter niepowtarzalny. 

Takie małe „cacka” to piękne elementy ślubu, które tworzą niepowtarzalną oprawę. Jak zatem wyglądają i na co zwrócić uwagę wybierając je? Nade wszystko pamiętajmy o spójności wesela i ślubu. Dbajmy o równą kolorystykę i elementy ozdobne np. kryształki, które pojawią się na zaproszeniach mogą również pojawić się jako dekoracje serwetek, czy drobne dodatki podczas wesela (np. winietki, czy stojaczki na numery stołów).

Kolejny ważnym elementem jest niepowtarzalność. Inspirujmy się różnymi wzorami i trendami, a następnie zlećmy nasze luksusowe ręcznie robione kartki firmie, które nada im ostateczny sztych i smak.

Bądźcie oryginalni i szaleni w decyzjach, bo prawdopodobnie to Wasz pierwszy i mamy nadzieję ostatni ślub w życiu 🙂

local_offerevent_note Marzec 17, 2017

account_box admin


local_offer