Co jest czym? Zaproszenia ślubne, zawiadomienia idt. cz.2

W poprzednim artykule rozpoczęliśmy wyjaśnianie podstawowych pojęć z zakresu ślubnej galanterii papierniczej (głównie były to zaproszenia ślubne), służącej do oprawy uroczystości. W tej części omówimy kolejne akcesoria, zaczynając od zawieszek i naklejek na butelki z alkoholem, przez menu, aż po tablicę stołów.

Zacznijmy od zawieszek na butelki – są to niewielkie karteczki, zdobiące butelkę z personalizacją imion Pary Młodej. Często sprzedawane są do kolekcji z winietkami, tworząc na stole oprawę w jednym stylu, o określonej kolorystyce. Na zawieszce można zmieścić wierszyk weselny lub cytat, pary z poczuciem humoru mogą umieścić także na przykład dowcipy małżeńskie 🙂 Pomysły są niewyczerpane i fajnie jest nadać swoim zawieszkom niepowtarzalny charakter. Zawieszki możemy przewieszać z pustych butelek na nowe, stawiane na stole. Miło jest także, gdy zawieszka zdobi butelkę-nagrodę w konkursie lub butelki ofiarowywane gościom. Nie zdziwmy się, jeśli nasi goście będą zdejmowali ze stołu zawieszki i pozostawiali sobie na pamiątkę, szczególnie jeśli będą one wyjątkowo ładnie i elegancko wykonane, to również dla nich ważna uroczystość, którą chcą długo pamiętać.

jakacards.pl_zawieszka
zawieszka

Dobrze wykonana zawieszka nie zsuwa się z butelki, łatwo nie zamaka i nie rozkleja się. Powinna ona z łatwością wytrzymać całonocne przyjęcie, poprawiny, a potem długo jeszcze leżeć jako pamiątka w nienaruszonym stanie. Jak rozpoznać dobrze zrobioną zawieszkę? Przede wszystkim niewskazany jest pergamin, który bardzo reaguje na wilgoć, jeśli jednak bardzo nam się podoba i akurat motyw z pergaminu wybraliśmy do naszej oprawy ślubu, niech na zawieszkach pojawi się go jak najmniej i w odpowiednim wykonaniu. Ponadto ważny jest gruby papier i dobre, nie za cienkie wstążki.
Naklejka na butelkę służy do tego samego celu co zawieszka, jednak jest bardziej kłopotliwa, gdyż w zasadzie powinniśmy zedrzeć etykietki z butelki, aby nakleić swoją ozdobną. Jej zasadniczym plusem jest niższa cena, gdyż dużo łatwiej ją wykonać, jednak dzięki temu, że zawieszki można przewieszać, nie jest to wielka różnica. Zawieszki górują nad naklejkami elegancją i estetyką, stąd polecałabym właśnie ten produkt.
Innymi sposobami zdobienia butelek jest przewiązanie kokardy, stemple lakowe, a także kilka innych, innowacyjnych rozwiązań, najczęściej podsuwane przez firmy konsultingu ślubnego.
Kolejnym poruszonym tematem będzie kwestia stawiania menu na stole. Nie jest to bardzo powszechna u nas praktyka, a jednak z moich doświadczeń, goście zawsze reagują bardzo pozytywnie i z wielką radością, kiedy na stole takie menu się pojawi. Można wydrukować menu dla każdej osoby, łącząc je na przykład z funkcją winietki, ale można także postawić na stole jedno menu na 4-6 osób. Jeśli nasze menu jest długie lepiej zastosować tę drugą opcję.
W tym miejscu, przy okazji, warto wspomnieć, iż nie jest wskazane pisać w menu takich pozycji jak kawa i herbata, czy też chleb. Lepiej skupić się na ciekawych daniach, na które chcemy zwrócić uwagę gości.
Tablica stołów – stawiana przy wejściu na salę, służy gościom w łatwiejszym odnalezieniu swojego miejsca przy stole. W profesjonalnych firmach do wykonanej tablicy można wypożyczyć ramę i sztalugę, aby nadać tablicy piękną oprawę, najlepiej w stylu pozostałego asortymentu.
Tablica stołów jest niezwykle eleganckim dodatkiem. Wywodzi się z przyjęć o wysokiej randze, na które przybywali setki gości i taka tablica była podstawą do zachowania porządku. Na przyjęciach dyplomatycznych, czy też galach zawsze wyznacza się gościom miejsca w zależności od tego, kto jest wśród gości najważniejszy.
Profesjonalnie wykonana tablica stołów odzwierciedla układ sali i jest czytelna dla gości. Są dwa sposoby jej wykonania. Pierwszy to wykonanie układu sali i wydrukowanie listy gości na poszczególnych stołach, drugi to wykonanie układu sali z wydrukiem jedynie numerów na stołach, a poniżej ustawienie alfabetyczne listy gości z informacją o numerze przypisanego danej osobie stołu. Obok tablicy stołów możemy postawić drugą z menu.
Kolejny artykuł, a więc trzecia część cyklu, zostanie poświęcony w całości podziękowaniom dla gości, różnym ich rodzajom i różnym na nie pomysłom. Zapraszamy!

—————————————————-
Przeczytaj też:
Co jest czym? Zaproszenia ślubne, zawiadomienia idt. cz.1

local_offerevent_note Maj 2, 2011

account_box admin


local_offer