Co jest czym? Zaproszenia ślubne, zawiadomienia idt. cz.1

Ślub zwykle organizujemy pierwszy raz w życiu, trudno więc być specjalistą i orientować się co właściwie kryje się pod różnymi dziwnymi pojęciami i do czego ma to służyć, a z drugiej strony podoba nam się coś, czego nie potrafimy nazwać i nie wiemy, gdzie tego szukać… Postaramy się przybliżyć kilka terminów z zakresu poligrafii ślubnej.

Zaproszenia ślubne
Najważniejszy element ślubnej poligrafii i jeden z ważniejszych z całego wesela. Są jakby zapowiedzią tego, co czeka nas:)
Tradycyjnie wysyłamy do tych, z którymi chcemy świętować szczególny dla nas dzień na kilka miesięcy, a najpóźniej na miesiąc przed ślubem. Warto dopasować je do stylu wesela, do naszego gustu i do okazji. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele ciekawych wzorów i ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Z zaproszeniami wiąże się wybranie odpowiedniej treści.

Zawiadomienia
Rozsyłane do osób, które chcemy zaprosić tylko na ślub, mając nadzieję, że będą przy nas w dzień tak ważnej uroczystości. W wielu firmach oferowane są tańsze, ale eleganckie i dopasowane do zaproszenia formy, dzięki czemu możemy zaprosić naprawdę wszystkie bliskie i troszkę dalsze nam osoby 🙂 Często formą zawiadomienia, coraz bardziej popularną, jest e-zawiadomienie, rozsyłane jedynie w formie elektronicznej lub zamieszczane na fb i nk. E-zawiadomienie możemy zrobić sami lub zamówić w profesjonalnej firmie, np. ze zdjęciem przyszłej Młodej Pary, często oferują je pracownie z zaproszeniami, nie jest to duży koszt, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że takie zawiadomienie może dotrzeć do setek osób i nawet jeśli Kościół nie zapełni się tłumnie wszystkimi zawiadamianymi nasi znajomi dowiedzą się, że w naszym życiu wkrótce wydarzy się coś bardzo wielkiego i ważnego.

zaproszenia ślubne z jakacards

Winietki/winiety/wizytówki
Wszystkie te nazwy odnoszą się do małych karteczek stojących na stole przy miejscu zarezerwowanym dla danego gościa. Dzięki nim goście wiedzą, gdzie przewidzieliśmy miejsce dla nich, aby zapewnić im jak najlepszą zabawę.
Winietki zapewniają większy porządek na sali, goście czują się bardziej komfortowo, gdy nie muszą walczyć o swoje miejsca i miejsca dla tych, z którymi chcą siedzieć. Najgorzej w takich sytuacjach odnajdują się znajomi Pary Młodej, którzy czują się najbardziej nieswojo wśród obcej rodziny i często są przeganiani z kąta w kąt przez starsze ciocie 🙂
Obecnie oferta winietek jest ogromna, warto dopasować je do wyglądu zaproszeń, aby całe wesele oprawić w jednolity sposób, ale oczywiście nie ma tu reguł. Winietki mogą być składane, zawieszone, leżące, stojące wbite w pralinkę lub jabłko, tworzyć jednocześnie menu lub opaskę na serwetkę, możemy je zaczepić przy podziękowaniu – w zależności w jakiej jest formie… Można się w tym wszystkim pogubić, ale zawsze też można bezpiecznie postawić na klasykę 🙂

Poruszony temat podziękowań dla gości i wiele kolejnych pojęć już wkrótce w drugiej części artykułu 🙂

Zapraszamy!

—————————————-
Przeczytaj również:
Co jest czym? Zaproszenia ślubne, zawiadomienia idt. cz.1

local_offerevent_note Kwiecień 17, 2011

account_box admin


local_offer